Telefon: 731 424 460 Email: biuro@e-ciagnik.pl
 
Kategorie blog
Producenci
Dlaczego regularna naprawa i konserwacja ciągników rolniczych Valtra jest ważna ?
Dlaczego regularna naprawa i konserwacja ciągników rolniczych jest ważna w ciągnikach marki Valtra?

Regularna naprawa i konserwacja ciągników rolniczych, takich jak te produkowane przez Valtra, są niezbędne dla zapewnienia ich niezawodnego działania i maksymalizacji ich żywotności. Zarówno codzienne działania utrzymaniowe, jak i specjalistyczne przeglądy są inwestycją, która przynosi znaczne korzyści. Oto kilka kluczowych powodów, dla których regularna konserwacja ciągników Valtra jest tak ważna:

 1. Zwiększenie niezawodności: Regularne i dokładne serwisowanie zapewnia ciągłą sprawność ciągnika Valtra, co jest szczególnie ważne podczas sezonów intensywnej pracy rolniczej.

 2. Oszczędności kosztów: Koszty konserwacji są znacznie niższe niż potencjalne wydatki na naprawy wynikające z braku odpowiedniej opieki nad maszyną. Utrzymując ciągnik w dobrym stanie, można uniknąć kosztownych i czasochłonnych napraw.

 3. Wartość odsprzedaży: Regularna konserwacja wpływa na wartość rezydualną ciągnika, co może być istotne przy późniejszej sprzedaży maszyny.

 4. Samodzielne działania utrzymaniowe: Istnieje szereg czynności, które użytkownik może wykonać samodzielnie, takich jak smarowanie, sprawdzanie poziomu oleju i płynów oraz regulacje, które pomagają w utrzymaniu ciągnika w dobrym stanie.

 5. Programy serwisowe Valtra: Valtra oferuje umowy serwisowe, takie jak Valtra Go, które zapewniają regularną i gruntowną konserwację realizowaną przez wykwalifikowanych techników, zwiększając niezawodność pracy ciągników przez okres nawet do 10,000 godzin pracy maszyny.

Regularna konserwacja ciągników Valtra obejmuje szereg czynności, które są kluczowe dla zachowania ich niezawodności i wartości odsprzedażowej:

 1. Regularne sprawdzanie poziomu oleju i płynów: Ułatwia to obecność okien inspekcyjnych w nowych modelach ciągników.
 2. Dostosowywanie ciśnienia w oponach: Ciśnienie w oponach wpływa na ekonomię paliwową, moc ciągnącą i zagęszczenie gleby.
 3. Czyszczenie radiatora: Używanie sprężonego powietrza do regularnego czyszczenia radiatora poprawia wydajność i zmniejsza ryzyko pożaru.
 4. Smarowanie punktów smarnych: Regularne smarowanie ciągnika i ładowacza czołowego jest niezbędne.
 5. Zmiana filtra paliwa: Oraz przejście na odpowiedni rodzaj paliwa zimowego przed nadejściem zimy.
 6. Używanie paliw niskosiarkowych: W nowych ciągnikach zgodnych z najnowszymi normami emisji spalin.
 7. Sprawdzanie akumulatora: Regularne sprawdzanie stanu naładowania, zacisków i kabli jest ważne w nowoczesnych ciągnikach z bogatym wyposażeniem elektronicznym.
 8. Wymiana filtra powietrza: Gdy wewnątrz kabiny zaczyna parować przednia szyba.

Ponadto, zaleca się stosowanie oryginalnych części AGCO, aby zapewnić optymalną wydajność maszyn Valtra

Co ile robić przeglądy w ciągnikach Valtra ?

Zachowanie ciągników Valtra w optymalnym stanie technicznym wymaga regularnych przeglądów serwisowych. Dla starszych modeli ciągników Valtra zaleca się przeprowadzanie przeglądu co 500 lub 1000 godzin pracy. Natomiast nowsze modele są projektowane z myślą o dłuższych interwałach serwisowych, dlatego zaleca się serwisowanie ich co 600 lub 1200 godzin użytkowania. Te zalecenia są częścią strategii Valtra mającej na celu zapewnienie maksymalnej wydajności i niezawodności ich maszyn rolniczych. Dla dokładnych informacji odnośnie konkretnego modelu ciągnika, najlepiej jest zasięgnąć instrukcji obsługi lub kontaktu z autoryzowanym serwisem Valtra

 

Podsumowując, konserwacja jest kluczowym elementem zarządzania flotą ciągników rolniczych. Dzięki niej maszyny Valtra mogą pracować efektywniej, bezpieczniej i dłużej, a także zachowują swoją wartość na rynku wtórnym. Regularna konserwacja to również prosta droga do zmniejszenia ryzyka nieplanowanych przestojów, które mogą mieć znaczący wpływ na produktywność w gospodarstwie.

do góry

Sklep rolniczy z częściami do maszyn E-ciągnik | Wierzchosławice 43, 88-140 Gniewkowo | E-mail: biuro@e-ciagnik.pl | Tel.: 731 424 460 | NIP: 5562573838 | REGON: 341257433

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium